WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  ADSL do te jete se shpejti 100.0 Mbps

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  ADSL do te jete se shpejti 100.0 Mbps

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Nov 14, 2007 7:14 am
  Emri i kėrkuesit ėshtė John Papandriopoulos dhe zbulimi i tij ėshtė njė algoritėm nė gjendje tė zvogėlojė interferimet elektro-magnetike qė aktualisht "dėmtojnė" sinjalin ADSL, duke mos lejuar nė lidhjet aktuale arritjen e shpejtėsive mė tė mėdha se 20Mbps. Pėrveē kėsaj, shpejtėsitė e barabarta me 20Mbps (pra maksimumi) arrihen nė linjat aktuale vetėm nė kushte tė veēanta ndėrsa, falė algoritmit tė kėrkuesit australian, shpejtėsia e lidhjes mund tė arrijė me lehtėsi vlera prej 100Mbps.
  John Cioffi, profesori i inxhenierisė nė Stanford University, konsideruar edhe njė prej "baballarėve tė ADSL" si krijues i chip tė pėrdorur nė brendėsi tė modemit tė parė ADSL, ka qenė njė prej konulentėve tė jashtėm qė kanė vlerėsuar nė menyrė pozitive studimin e Papandriopoulos.
  Profesor Cioffi ka ngelur aq i mahnitur nga puna e kėrkuesit tė ri njėzetenėntė vjeēar sa t'i afronte menjėherė njė vend pune tek ASSIA, njė ndėrmarrje nė Silicon Valley, e specializuar nė optimizimin e performance tė linjave DSL.
  Mesa bėhet e ditur, teknollogjia i ėshtė afruar shumė prej prodhuesve tė dispozitivėve DSL dhe tė modem, tė cilėt mė vonė do t'i riseshin aparatėt me teknollogjinė e re internet providers tė tė gjithė botės.
  Kėto prodhime parashikohen tė vihen nė qarkullim brenda 2-3 vjetėsh. Kėrkues tė tjerė kanė studiuar zgjidhje tė ngjashme me atė tė kėrkuesit australian, qė falė "zbulimit" tė tij do tė fitojė royalties pėr ēdo dispozitiv tė shitur, por zgjidhja e studiuar nga Papandriopoulos mesa duket ėshtė mė e thjeshtė dhe ekonomike pėr tu realizuar mė krahasim me zgjidhjet e afruara nga shumė prej kolegėve tė tij.

  Ai ka theksuar se mundesia mund te jete e arriteshme me pune ky njeri kerkues ka menduar me vite por studimi i tije u bazua ne valet elektro-magnetike dhe tani per tani ai me koleget e tije jane te gatshem per arritjen e synimit.  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:05 pm