WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  AUTOMJETET MĖ “COOL” TĖ TEKNOLOGJISĖ 2007

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  AUTOMJETET MĖ “COOL” TĖ TEKNOLOGJISĖ 2007

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Nov 14, 2007 7:20 am

  Acura RDX SUV
  Ēmimi bazė: $32.995


  Automjeti sportiv (xhip) RDX SUV i kompanisė “Acura” fut teknologji tė mahnitshme qė eliminon intervalin kohor “turbo” – vonesėn e bezdisshme nė mes tė shtypjes sė gazit dhe tė turbo-mbushėsit qė ofron fuqinė. Vetura gjithashtu ka njė sistem tė vozitjes AWD (qė tėrheq me katėr rrota), i cili mund tė rrotulloj secilėn rrotė tė pasme nė shpejtėsi tė ndryshme, duke mundėsuar kėshtu njė drejtim shumė mė tė saktė tė automjetit.


  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  Re: AUTOMJETET MĖ “COOL” TĖ TEKNOLOGJISĖ 2007

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Nov 14, 2007 7:22 am

  Audi R8 Coupe
  Ēmimi i parallogaritur bazė: $120.000 deri &130.000  Kėtė vit vetura e cila ėshtė e destinuar pėr sallonet e veturave ėshtė Audi R8 super-vetura, e cila ėshtė njė arritje madhėshtore e njė prej prodhuesve mė tė mprehtė pėr automjete. Modeli R8, njė prej prejardhėsve legal tė trafikut rrugor tė veturave garuese Audi R8, do tė fus aq shumė veēori tė teknologjisė mė tė re, si dritat e pėrparme LED dhe karroceri tė lehtė alumini.


  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  Re: AUTOMJETET MĖ “COOL” TĖ TEKNOLOGJISĖ 2007

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Nov 14, 2007 7:24 am

  BMW Hydrogen 7 sedan Ēmimi bazė: Nuk ka; nuk ėshtė nė dispozicion pėr publikun  Produkti mė i shitur i serisė BMW 7 Sedan, qė ka ēmimin fillestar $75.000, tani mė ėshtė njė nga veturat e teknologjisė mė tė lartė nė treg dhe kėtė pranverė do tė ofrojė sistemin e forcės shtytėse tė sė ardhmes: fuqi me hidrogjen. Kėto vetura do tu epen nė shfrytėzim personave tė cilėt kanė mundėsi t’i reklamojnė veturat me hidrogjen dhe mund tė ndihmojnė nė pranimin e teknologjisė mė tė re, siē janė: zyrtarė qeveritar, akademikė, shefa ekzekutivė dhe tė tjerė.


  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  Re: AUTOMJETET MĖ “COOL” TĖ TEKNOLOGJISĖ 2007

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Nov 14, 2007 7:26 am

  BMW M6 i hapur (kabriolet)
  Ēmimi bazė: $104.400
  Duke pėrdorur njė motor V-10 me prejardhje tė Formulės 1, kabrioleti BMW M6 mbushet me teknologji tė shtrenjtė. Butoni “M” nė timon ėshtė i mrekullueshėm, ngase aktivizon cilindo nga 279 kombinimet tė cilėt i keni programuar mė parė. Gjithashtu mund ta pėrcaktoni shkathtėsinė e ndėrruesit tė shpejtėsive, ndjeshmėrinė e stabilitetit tė kontrollit dhe kulmin e kalė-fuqisė sė veturės (400 me 500).


  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  Re: AUTOMJETET MĖ “COOL” TĖ TEKNOLOGJISĖ 2007

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Nov 14, 2007 7:28 am

  Bugatti Veyron 16.4 Coupe
  Ēmimi bazė: $1.2 milion


  Kompania “Bugatti” e Francės shpenzoi vite tė tėra nė prodhimin e teknologjisė mė ekstreme pėr kalė-fuqinė 1.001 tė super automjetit tė tij Veyron 16.4. Pėr tė rritur shpejtėsinė nga zero deri nė 60 milja nė orė pėr mė pak se 2.5 sekonda dhe pėr tė arritur shpejtėsinė maksimale prej 253 milja nė orė, Veyroni fut nė punė njė teknologji tė botės tjetėr tė ngjashėm me njė motor 16-cilindrik dhe me njė kuti shpejtėsie tė pėrbėrė prej 7 shpejtėsish dhe dy pedale friksioni.


  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]

  Sponsored content

  Re: AUTOMJETET MĖ “COOL” TĖ TEKNOLOGJISĖ 2007

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:01 pm