WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėra

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  Toshiba paraqet laptopin e dedikuar pėr lojėra

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Nov 14, 2007 7:41 am  Toshiba ka paraqitur laptopin e saj tė fuqishėm Satellite WXW tė dedikuara pėr adhuruesit e lojėrave kompjuterike dhe u ka ofruar atyre lėvizshmėri tė lojės.Siē dihet, llojet e kėtyre laptopėve, nuk bien nė “kategorinė e lehtė”, andaj Toshiba e re ėshtė pajisur me komponentė kulmorė. Monitor wide screen prej 17 inēėsh, me rezolucion prej 1.680 X 1.050 piksela dhe disk tė fortė prej 120 GB, ndikojnė nė masėn dhe dimensionet e tij. Pėr shfaqje kualitative grafike, tė lojėrave mė tė reja, pėrkujdeset kartela grafike GeForce 8700M GT nė mėnyrė SLI tė punės e cila jep performansa kulmore andaj, lojtarėt do tė pajtohen me dimensionet e mėdha dhe masėn e madhe tė kėtij laptopi. Nė tė do tė integrohen procesori, Intel Core 2 Duo T7300, i bazuar nė platformėn e Intelit Santa Rosa, 2.0Ghz, po ashtu ėshtė integruar edhe memoria DDR2 prej 1GB, derisa maksimalja qė mund tė integrohet nė tė ėshtė 4GB. Me tė gjitha kėto komponentė tė integruara dhe mundėsitė tė cilat ofron mund tė pritet njė kohėzgjatje e dobėt e baterisė, prej vetėm njė ore kohė. Pasi qė kėta kompjuterė bien nė njė grupim specifik, ashtu do ta kanė edhe ēmimin, i cili do tė jetė rreth 1.900 euro.  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:12 pm