WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  Shqipėria ka ēmimet me rekord nė rajonin e Ballkanit

  Share
  avatar
  xemi
  WebMaster
  WebMaster

  Male Numri i postimeve : 608
  Localisation : Basketboll
  Registration date : 18/03/2007

  Shqipėria ka ēmimet me rekord nė rajonin e Ballkanit

  Mesazh nga xemi prej Wed Dec 05, 2007 2:27 pm

  Nė njė studim tė publikuar gjatė ditėve tė fundit nga Instituti Evropian i Statistikave, EUROSTAT, ēmimet nė Shqipėri mbeten tepėr tė larta krahasuar me vendet e tjera tė Ballkanit Perėndimor, por edhe pėr shumė vende tė tjera qė janė pjesė e Bashkimit Evropian. Nė kėtė studim janė pėrfshirė 37 vende, nga tė cilat, 27 vende anėtare tė Bashkimit Evropian, 3 vendet qė janė pretendente pėr t'u anėtarėsuar nė BE, Maqedonia, Kroacia dhe Turqia, tre vendet qė bėjnė pjesė nė EFTA, ku futet Islanda, Norvegjia dhe Zvicra. Studimi ka pėrfshirė dhe 4 vende tė Ballkanit Perėndimor, ku pėrfshihet Shqipėria, Bosnje-Hercegovina, Mali i Zi dhe Serbia
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  Re: Shqipėria ka ēmimet me rekord nė rajonin e Ballkanit

  Mesazh nga BULi-x prej Mon Nov 03, 2008 8:34 am

  E Vertet po edhe KOSOVA nuk eshte larg!

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:06 pm