WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  LOJĖRA TĖ MIRA PĖR “Wii”

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  LOJĖRA TĖ MIRA PĖR “Wii”

  Mesazh nga BULi-x prej Sat Jun 28, 2008 8:02 pm

  Lego Star Wars: The Complete Saga
  Prodhuesi: “LucasArts”
  Data e lėshimit nė treg: 6 nėntor, 2007

  Arsyeja pse prindėrit e adhurojnė kėtė lojė: Pėr prindėrit tė cilėt janė adhurues tė serive me gjashtė pjesė, kjo lojė ėshtė mjaft qesharake, si dhe kėtu nė “Lego” blloqe paraqiten tė gjithė personazhet duke filluar nga Obi-Wan deri tek Han dhe Leia. Humori gjysmė serioz (ironik) i “Star Wars”-it e mbulon lojėn dhe dhuna nė kėtė lojė ėshtė nė minimum. Kur personazhet “vdesin”, pjesėt e tyre tė “Lego-s” thjeshtė copėtohen nė pjesė (blloqe) dhe reformohen. Kėtu nuk ka brenga pėr lėndime nė njerėz.
  Arsyeja pse fėmijėt e adhurojnė: Aksion i lehtė me shpatė. Madje edhe fėmijėt qė nuk janė akoma mjaft tė rritur pėr tė shikuar filma qė janė veēanėrisht tė frikshėm, mund tė dinė mjaftueshėm pėr tė zotėruar njė lojė me shpata tė lehtė tė “Lego-s” nė formė tė vizatuar dhe paneli komandues “Wiimote” ėshtė mjeti i pėrsosur pėr kėtė.

  Guitar Hero III: Legends of Rock
  Prodhuesi: “Activision”
  Data e lėshimit nė treg: 28 tetor 2007
  Arsyeja pse prindėrit e adhurojnė kėtė lojė:
  Prindėrit tė cilėt janė tė gatshėm qė t’ju besojnė fėmijėve me njė fonogram qė pėrfshin “Anarchy in the U.K.”, nga grupi “Sex Pistols” dhe madje edhe tė luajnė sė bashku me ata nė opsionin me shumė lojtarė, do tė jenė tė mahnitur me lehtėsinė dhe shkathtėsinė me tė cilat madje edhe njė shtatė vjeēar mund tė tėrheq butonat e kitarės plastike. Prindėrit mund tė luajnė si kitaristė kryesor, gjersa fėmijėt mund tė luajnė nė bas ose ritėm, qė zakonisht kėrkon vetėm nga njė notė me radhė.
  Arsyeja pse fėmijėt e adhurojnė: Loja “Guitar Hero” ka qenė njė prej lojėrave mė tė shitura nė disa shitore tė video lojėrave tė tjera. Kėshtu qė, nė qoftė se e dėshironi lojėn pėr “Wii”, me siguri keni luajtur me tė tek njė shok/shoqe nė “Sony PlayStation 2”. Tė qaraviteni pėr lojėn e Alice Cooper “Shkolla Pėrfundoi” gjatė pushimeve dimėrore, ka njė tėrheqje ngacmuese.

  Mario and Sonic at the Olympic Games
  Prodhuesi: “Sega”
  Data e lėshimit nė treg: 6 nėntor 2007
  Arsyeja pse prindėrit e adhurojnė kėtė lojė:
  Loja ėshtė tejet e lehtė pėr tu luajtur. Ēdo ngjarje olimpike (ambientet janė krijuar nė bazė tė vendngjarjeve zyrtare tė Lojėrave Olimpike 2008 nė Pekin), duke pėrfshirė edhe pistėn 100 metėrshe pėr kėrcim, shigjetari dhe madje edhe xhudo, kėrkon vetėm njė shkathtėsi tė lehtė pėr t’a zotėruar: lėvizjen shumė, shumė shpejtė tė “Wiimote-it”. Fėmijėt kėtu do tė kenė sukses me vetėm pak ndihmė.
  Arsyeja pse fėmijėt e adhurojnė: Kjo ėshtė e vetmja lojė ku Mario – personazhi mė i njohur i “Nintendos” – dhe Sonic the Hedgehog i “Sega-s” bashkohen pėr tė luajtur me njėri-tjetrin. “Sega” nuk prodhon mė panele komanduese, por Sonic ėshtė akoma ėshtė njė personazh i adhuruar shumė. Edhe mė mirė, mund tė futni “Miis-ėt” e tyre nga “Wii Sports” nė lojėn “Sega” pėr tė notuar dhe vrapuar kundėr Sonic-ut dhe Mario-s.

  Zack and Wiki: Quest for Barbaros’ Treasure
  Prodhuesi: “Capcom”
  Data e lėshimit nė treg: 23 tetor 2007
  Arsyeja pse prindėrit e adhurojnė kėtė lojė:
  “Zack and Wiki” kryesisht ėshtė njė lojė “puzzle”, e cila kėrkon aftėsi logjike pėr tė ndihmuar njė djalosh pirat qė tė zbulojė 16 pjesė tė zhdukura nga trupi i njė pirati tė famshėm. Mirėpo loja nuk ėshtė e frikshme. Megjithatė, “Capcom” duket se jep shenja qė edhe prindėrit duhet t’a luajnė kėtė lojė sė bashku me fėmijėt: kjo lojė pėrmban edhe njė opsion shumė tė ēuditshėm pėr tė luajtur, qė lejon njerėzit tė bashkėveprojnė me lojėn duke e drejtuar komandėn dhe lėnė tė kuptohet se si duhet tė zgjidhet njė problem, pa e prishur lojėn pėr lojtarin kryesor, d.m.th. pa e marrė pėrsipėr e tėrė aksionin.
  Arsyeja pse fėmijėt e adhurojnė: Ndoshta nuk e dėshironi akoma, mirėpo kjo ėshtė vetėm pse akoma nuk dini asgjė pėr kėtė lojė. “Zack and Wicki” vėshtirė se do tė jetė nė listėn e lojėrave tė dėshiruara tė shumė fėmijėve, sepse nuk ėshtė pjesė e franshizės sė mirėnjohur. Prodhuesit e palės sė tretė janė pėrpjekur me shumė vėshtirėsi qė tė tėrheqin vėmendje pėr lojėrat e tyre origjinale nė “Wii”, mirėpo kjo lojė ia vlen qė tė shihet. Nė qoftė se e blini kėtė lojė, atėherė do tė jeni tė vetmit qė do ta keni nė lagje, ngase fqinjėt tuaj me siguri nuk e kanė akoma.

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 4:53 pm