WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  GRAN TURISMO 5 PROLOGUE

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  GRAN TURISMO 5 PROLOGUE

  Mesazh nga BULi-x prej Sat Jun 28, 2008 8:09 pm

  GRAN TURISMO 5 PROLOGUE
  Gran Turismo 5 Prologue” mund tė jetė vetėm njė xhiro pėr tė ushtruar pėr garėn e vėrtetė, mirėpo prapėseprapė ėshtė njė udhėtim i kėndshėm.
  Anėt pozitive:
  • Njė punė artistike nė aspektin teknik
  • Njė zgjedhje e shumėllojshme e automjeteve
  • I fton 16 lojtarė pėr tė garuar “online” nė Gran Turismo.

  Anėt negative:
  • Nuk ka pista tė mjaftueshme
  • Vetėm njė hyrje pėr nė lojėn e vėrtetė
  • Ndonjėherė ka ndėrprerje nė lojėrat “online”
  • Nuk ka opsion pėr tė pėrmirėsuar pjesėt e automjeteve.

  Nėse “Gran Turismo 5” do tė jetė imituesi i vėrtetė i vozitjes, atėherė “Prologue” mund tė pėrshkruhet si njė xhiro pėr t’u ngrohur. Edhe pse loja
  njė arritje teknike e mahnitshme qė duket dhe dėgjohet jo mė pak se pėr mrekulli, pėrfundimisht ėshtė njė provė e shkurtėr e lojėrave tė shumėllojshme qė pasojnė.
  Lojėn e filloni me 35000 pikė, qė mjafton pėr tė blerė njė veturė tė zakonshme, siē ėshtė Mini Cooper- S ’06, Citroen C4 Coupe ’05, Ford Focus ST ’06, Honda Integra Tipi R ’04, ose e parapėlqyera e jonė, Mazda RX-8 Tipi S’07. Disa gara fituese mund t’ju japin mjaft pikė pėr tė blerė diēka mė mirė, mirėpo opsioni pėr t’i kursyer tė hollat e juaja dhe pėr tė zhvilluar njė seri me 10 gara, pėr tė fituar njė veturė tė re – ēdoherė ekziston. Ndryshe nga lojėrat e mėhershme, “Prologue” nuk ju dhuron opsionin qė tė pėrmirėsoni pjesėt e automjetit, edhe pse mė vonė fitoni qasje nė opsionin e shpejtėsisė.
  Menyja e sistemit tė lojės “Prologue” ėshtė logjike dhe mirė e paraqitur, e cila ofron tė gjitha opsionet e ndryshme tė sė luajturit nė fund tė ekranit. Kėto pėrfshijnė: lajme, pozicione “online”, rrugė tė ngushta dhe tė mbuluara me harqe, ekran tė ndarė nė pjesė tė palėvizshme, ngjarje pėr vetėm njė lojtar, garazhin tuaj, firmė pėr tregti, opsione pėr tė luajtur sėrish, opsione tė pėrgjithshme dhe njė udhėzim tė pėrshtatur digjital pėr ju qė tė zgjidhni versionin e lojės, i cili mund tė shkarkohet, mė mirė se sa nė Blu-ray Disc.
  Seria e kėtyre lojėrave ka krijuar reputacion pėr fonogramin e tyre, si dhe zgjedhja e muzikės sė “Prologue”-ut nuk ėshtė aspak zhgėnjyese, me muzikė rok gjatė garave dhe me muzikė “electro” (aparat daullesh) dhe xhaz tė lehtė kur jeni duke shfletuar menynė. Zėrimi i lojės (gjatė lojėrave) ėshtė gjithashtu shumė real, ashtu siē do tė prisnit nga njė lojė qė ia mban vetės tė jetė imituesi (i garės sė vėrtetė). Ju tė cilėt jeni duke pėrdorur njė sistem dėgjuesesh tė mirėfilltė, do tė keni mundėsinė qė tė mbėshteteni nė zhurmimin e audio gjurmėve, si zhurma tė gomave, tė sipėrfaqeve tė asfaltit, buēitjeve tė rripave, ose tė garuesve qė gjenden pranė. Efektet e zėrit janė tė menjėhershme dhe me tė vėrtetė ndihmojnė qė loja tė jetė sa mė reale.

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:00 pm