WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  KOMPJUTERĖT FITOJNĖ MĖ SHUMĖ KAPACITET

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  KOMPJUTERĖT FITOJNĖ MĖ SHUMĖ KAPACITET

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Jun 06, 2007 8:02 am

  Ligji i Moor-it vazhdon mė tutje. Mu kur u adaptuam me core (kabėll) tė dyfishtė tė kompjuterizimit, “Intel” nxorri nė treg ēipa tė rinj Core 2 Quad. Tani me 4 Core nė njė CPU, ēipat e rinj mund tė pėrpunojnė mė shumė detyra njėkohėsisht gjersa temperatura dhe harxhimi i rrymės nuk rritet. Gjithashtu kompania “Hitachi” ka plasuar nė treg hard drajvin e parė nė botė me kapacitet prej 1 terabajt; duke futur nė sistemin e levave pėrparėsitė mė tė reja nė njė incizim pingul (fjalė pėr fjalė duke e kthyer bitin pingul nė sipėrfaqen e pjatės sė transmisionit), kompania arriti tė ngritė kapacitetin e hard drajvit mė tė madh pėr 25%. A jemi duke i shtyrė kompjuterėt tonė pėrtej masės qė ndonjėherė do tė na nevojitet? Faktikisht, jo! Nė ditėt e sotme tė deshifrimit dhe tė mprehtėsisė sė lojėrave me video me qartėsi tė lartė, pėrmbajtja dhe softueri kėrkon sa mė shumė fuqi pėrpunuese qė ėshtė e mundshme.  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:10 pm