WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  COMMODORE PREZANTOI VARGUN E RI TĖ KOMPJUTERĖVE NĖ CeBIT

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  COMMODORE PREZANTOI VARGUN E RI TĖ KOMPJUTERĖVE NĖ CeBIT

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Jun 06, 2007 8:08 am

  Kompania “Commodore Gaming”, e cila nė vitin 2005 e ka blerė markėn Commodore, ditėve tė fundit prezantoi kompjuterė pėr lojėra nė panairin e famshėm CeBIT (Hannover, Gjermani). Oferta e kompjuterėve pėrmban katėr modele – duke filluar nga mė tė dobėtit Cg, pastaj Cgs dhe Cgx, e deri tek mė tė fortit Cxx, si dhe secili prej tyre ėshtė i pėrbėrė nga komponentė tė kualitetit tė lartė. Kėshtu p.sh. “Commodore Cxx” ėshtė i bazuar nė procesorin “Intel quad-core” (GX6700), Asus nForce 680i nė pllakėn kryesore me njė memorie prej katėr gigabajtėve “Corsair Dominator” dhe nė kombinim me kartelėn grafike NVIDIA 8800 GTX nė rendin SLI. Natyrisht do tė keni mundėsi qė vet ta konfiguroni kompjuterin dhe ta formoni atė sipas komponentėve qė i dėshironi. Intervenimet do tė jenė tė mundshme jo vetėm sa i pėrket komponentėve, por edhe nė aspektin e pamjes sė kompjuterit. “Commodore” do ta ndėrtoj ashtu kompjuterin tuaj, me fotografi, me ilustrime ose me dizajnin qė ju i zgjidhni. Tė gjitha konfigurimet “Commodore” do tė funksionojnė me versionin e rėndėsishėm tė Microsoft Windows “Vista” 64-Bit, qė do tė pėrmbajnė sistemin freskues tė ri “Ice Cube” dhe ndriēimin special LED. Kėshtu qė pamja ngjyrė hiri e “fryrėsit” tėrėsisht ėshtė shmangur.


  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:17 pm