WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  TASTATURA DYANĖSHE NGA PĖLHURA

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  TASTATURA DYANĖSHE NGA PĖLHURA

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Jun 06, 2007 8:09 am

  Nė panairin e mbajtur tė 3GSM nė Barcelonė nė tė cilin u prezantuan produkte tė reja nga bota e industrisė sė mobilėve, kompania “Eleksen” paraqiti njė USB tastaturė elastike nga pėlhura (tekstili) e cila mund tė pėrdoret nė tė dyja anėt, varėsisht se cilat funksione na nevojiten. Nė njėrėn anė, tastatura pėrmban radhitjen klasike tė shkronjave “QWERTZ”, pėrderisa nė anėn tjetėr pėrmban tastierė tė mėdhenj numerik, respektivisht tastierė pėr t’u drejtuar nė Internet dhe ato tė cilat pėrdoren nė pėrmbajtjet e multimedieve. Tastatura ėshtė e veēantė pėr shkak se ėshtė e lakueshme, kėshtu qė mund tė palohet dhe tė futet nė cilėndo ēantė, ose cilėndo ēantė tė vogėl. Zyrtarė tė kompanisė kanė njoftuar qė ky prodhim si cilido tjetėr, shfrytėzuesit nuk do tė kenė nevojė tė kėrkojnė ndihmė teknike. Kjo aparaturė ende nuk ka dalė zyrtarisht nė shitje, pėr shkak se akoma ėshtė duke u punuar nė kėtė prototip.  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 4:57 pm