WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  RIKRIJIMI I TELEKOMANDĖS

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  RIKRIJIMI I TELEKOMANDĖS

  Mesazh nga BULi-x prej Wed Jun 06, 2007 8:11 am

  Telekomanda tradicionale kishte kuptim kur i kishim gjithsej 20 kanale. Gjithashtu ishte e mjaftueshme edhe kur i kishim 100 programe. Madje disi punon edhe kur i kemi 500 kanale TV. Mirėpo ėshtė tėrėsisht e papėrshtatshme kur kemi nevojė pėr tė dirigjuar disa pajisje nėpėr rrjet dhe pėr tė komanduar pėrmbajtjen gati tė pafund tė Internetit nė TV-tė tona. Kompania e quajtur “Hillcrest Labs” ka prodhuar njė pajisje qė aktivizohet me sensor tė lėvizjeve e quajtur “the Loop” (laku), qė punon si njė mouse (mi) pėr televizionin tuaj. Thjesht duke e drejtuar Loop-in drejt TV-sė, ju mund tė hyni brenda pėrmes menyve tė bazuara nė ikona me anė tė kursorit, i cili paraqitet nė ekranin tuaj televiziv. Kėtu janė pėrfshirė njė numėr shumė i vogėl i butonave (sustave). Gjithashtu ky telepilot (telekomandė) i ri mund tė pėrdoret edhe pėr tė kėrkuar programe dhe pėr tė kontrolluar dosjet e juaja tė filmave dhe tė muzikės. Kėtė vit duhet tė vijė si alternativė nė zgjedhjen e pakos kabllovike.  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:18 pm