WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  Edhe transporti publik nė Google Maps

  Share
  avatar
  xemi
  WebMaster
  WebMaster

  Male Numri i postimeve : 608
  Localisation : Basketboll
  Registration date : 18/03/2007

  Edhe transporti publik nė Google Maps

  Mesazh nga xemi prej Sat Jun 09, 2007 5:57 pm


  Google Maps, qė nga dita e martė, ka filluar tė prezantojė edhe linjat transite tė autobusėve, tramvajeve dhe trenave, nė disa qytete mė tė mėdha botėrore.
  Nė hartat e qyteteve ku ofrohet kjo mundėsi, do t’i vėreni ikonat e tramvajeve, autobusėve dhe trenave. Nėse klikoni mbi ndonjė ikonė do tė fitoni orarin e udhėtimeve, ndėrsa duke klikuar mbi orarin e udhėtimeve, do tė shihni listėn e plotė tė nisjeve dhe arritjeve tė mjeteve tė transportit publik.
  Nė njė numėr tė kufizuar tė qyteteve madje mund tė planifikoni udhėtimin tuaj – pra ju duhet tė shkruani vendnisjen dhe destinacionin tuaj – dhe do tė mėsoni sa tramvaje ose autobusė qarkullojnė nė atė linjė udhėtimi si dhe kohėn e nisjes dhe arritjes sė tyre. Kėtė gjė mund ta testoni nė adresėn www.google.com/transit.
  Kjo mundėsi, tash pėr tash, ofrohet vetėm nė qytetet e mėdha amerikane dhe evropiane, si nė Boston, Vjenė, Cyrih etj.
  Google, me kėtė rast u ka bėrė thirrje tė gjitha kompanive/organeve qė merren me transport publik, qė t’i dėrgojnė tė dhėnat pėr qarkullimin e mjeteve tė tyre transportuese.

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:15 pm