WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  Google kombinon librat dhe hartat

  Share
  avatar
  xemi
  WebMaster
  WebMaster

  Male Numri i postimeve : 608
  Localisation : Basketboll
  Registration date : 18/03/2007

  Google kombinon librat dhe hartat

  Mesazh nga xemi prej Sat Jun 09, 2007 6:02 pm

  Google kombinon librat dhe hartat

  - Kompania Google ka filluar me integrimin e shėrbimeve tė saj pėr kėrkimin e hartave dhe asaj kontraverze pėr kėrkimin e librave, duke mundėsuar qė pėrdoruesit tė kenė mundėsi qė tė japin tė dhėnat nė hartė pėr vendet qė i kanė gjetur nė libra.
  Opcioni i ri nė adresėn www.books.google.com mundėson gjetjen e tė gjitha vendeve qė pėrmenden nė libra tė caktuara, pėrvec kėsaj, kėto vende automatikisht shenohen nė hartė.
  Nėn hartė janė tė shenuara listat e tė gjitha vendeve, lidhjet me pjesė tė tekstit ku ato janė pėrmendur. Librat qė mund tė kėrkohen nė kėtė mėnyrė janė si psh "Udhėtimi nėpėr botė pėr 80 ditė" nga Zhil Vern dhe "Lufta dhe paqa" e Lav Tolstoit.
  Pėrfaqėsuesit e Google kanė njohtuar se me kėtė servis tė ri do tė lehtėsojė shumė njė numri tė pėrdoruesve qė planifikojnė qė herėn tjetėr qė tė jetė sa mė interesant.
  Google Books ėshtė servisi mė kontraverz i kompanisė Google, pasi ajo gjendet nė goditje tė komisionit pėr ruajtjen e tė drejtave tė autorit, pas njė seri protestash qė kanė fillaur kompanitė dhe autorėt e kėtyre veprave.
  Pėr tė pėrkujtuar, ky shėrbim ofron gjetjen e njė numri tė madh tė librave tė skenuara, qė janė marrė prej bibiliotekave publike dhe janė paraqitur nė formė digjitale pa ndonjė marrėveshje me autorin.[/

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 4:56 pm