WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  Google ndryshon politikėn pėr intimitetin e shfrytėzuesve!

  Share
  avatar
  xemi
  WebMaster
  WebMaster

  Male Numri i postimeve : 608
  Localisation : Basketboll
  Registration date : 18/03/2007

  Google ndryshon politikėn pėr intimitetin e shfrytėzuesve!

  Mesazh nga xemi prej Sat Jun 09, 2007 6:05 pm

  Sa herė qė shfrytėzoni shėrbimet e makinės mė tė madhe tė internetit nė botė, ju leni gjurmėt tua nė serverėt e Googles, tė cilat gjiganti i internetit deri tash i ka ushqyer dhe ruajtur. Mirėpo, Google tani ka vendosur qė tė shlyej pakthim tė dhėnat e pėrmendura, pas njė periudhe tė caktuar kohore.

  Problemi qėndron nė atė se nė serverėt e Googleit shėnohen tė dhėna mbi tė gjithė shfrytėzuesit, madje edhe pėr atė qė zakonisht, pa frikė, shėtitet nėpėr faqet mė tė thjeshta, pėrfshirė edhe ato qė kanė tė bėjnė me kėshilla pėr receta ushqimi. Kjo ka bėrė qė shumė avokues tė mbrojtjes sė intimitetit ta theksojnė kėtė si pikėn e dobėt tė Googleit, dhe kjo i ka shtyrė ata tė bėjnė ndryshime.

  Sipas politikės sė re, Google edhe mė tutje do tė regjistrojė veset tuaja online, mirėpo disa tė dhėna tė caktuara, siē ėshtė IP adresa juaj, pas 18 deri nė 24 muaj, do ta shlyhet pėrgjithmonė. Teknologjia e re e shėnimit tė dhėnave mbi shfrytėzuesit e Googleit nė tėrėsi do tė zbatohet gjatė kėtij viti.
  __________________

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:13 pm