WELCOME

www.tonyy.the-up.com


  Lamborghini Reventón 1 milionė $

  Share
  avatar
  BULi-x
  WebMaster
  WebMaster

  Numri i postimeve : 820
  Registration date : 03/05/2007

  Lamborghini Reventón 1 milionė $

  Mesazh nga BULi-x prej Tue Sep 18, 2007 7:46 pm

  Lamborghini nė Frankfurt ka paraqitur automjetin e vet tė paralajmėruar i cili ėshtė i inspiruar nė avionėt luftarak stealth, tė cilin do ta prodhojė vetėm nė 20 ekzemplarė me vlerė nga njė milionė dollarė pėr secilin.

  Pse pikėrisht 20 ekzemplarė edhe kush saktėsisht e ka ideuar Reventónin, askush nuk e ka tė qartė, derisa drejtori i pėrgjithshėm i Lamborghinit Stephan Winkelmann, as qė ėshtė munduar tė sqarojė. Nė fjalimin e tij vetėm ka pėrmendur qė deri mė tani 2007-ta ka qenė viti mė i suksesshėm pėr Lamborghinin, dhe se automjeti ėshtė emėruar sipas demit i cili nė vitin 1943 e ka vrarė Felix Guzmanin.

  Reventón ėshtė i bazuar nė modelin LP640. Ai vihet nė lėvizje nga motori 6.5 litėrsh V12 i cili zhvillon 650 KF dhe momentin rrotullimi prej 660 Nm dhe nė mėnyrė integrale i transmeton ato nė katėr boshtet. Arritja e shpejtėsisė deri nė 100 km/h arrihet hiq mė shumė 3.4 sekonda, derisa shpejtėsia maksimale ėshtė 360 km/h.


  _________________
  BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE
  =The Bloody ALBOZ


  [www.ks-HacKeR.net]

   Ora ėshtė Thu Jul 19, 2018 5:03 pm